Zasklení oken

Vedle výběru okenního profilu, který bude vyhovovat parametrům stavby a vašim požadavkům na pohodlí, jsou tu ještě další velmi důležité proměnné v rovnici komfortního bydlení. Třeba výběr správného zasklení, správného distančního rámečku, zvážení možnosti nestandardního zasklení a možnosti rozdělení skleněných tabulí optickými předěly.

Než si vyberete z následujícího seznamu nabízených skel, měli byste vědět, že trojskla nabízíme s dotovanou cenou, za cenu dvojskel.

Standardní zasklení s tepelnou izolací

Thermobel Top

Izolační dvojsklo, kde tabuli skla směřující do interiéru tvoři nízkoemisivní sklo iplus Top 1,1. Vyznačuje se neutrálním vzhledem s nízkým odrazem světla a velmi dobrým koeficientem Ug = 1,1 W/(m2.K). Vzhledem k velice dobrým vlastnostem skla iplus Top 1,1 lze dosáhnout významných tepelných zisků ze slunečního záření. ZASKLENÍ SE ZVÝŠENOU TEPELNOU IZOLACÍ A PROTISLUNEČNÍ OCHRANOU

Thermobel Advanced

Izolační dvojsklo, kde je jako vnitřní tabule použito sklo s nízkoemisivním povlakem iplus Advanced 1.0. Vyznačuje se kvalitní protisluneční ochranou a velice dobrým koeficientem Ug = 1,0 W/(m2.K). Izolační dvojsklo Thermobel Advanced umožňuje akumulaci značného množství tepla jak v létě, tak i v zimě. Je tedy ideálním řešením pro obytné budovy, které jsou orientovány na jih nebo vykazují velkou potřebu chlazení.

Thermobel EnergyN

Izolační dvojsklo, kde je jako vnitřní tabule použito sklo s nízkoemisivním povlakem iplus EnergyN. Nenápadné zasklení s velmi neutrálním vzhledem, blízkým čirému sklu. Výborné parametry protisluneční ochrany a tepelné izolace po celý rok jsou umocněny velice dobrým koeficientem Ug = 1,0 W/(m2.K). Sklo Thermobel EnergyN je vhodné pro použití hlavně na západních a východních fasádách.

Vysoce výkonné zasklení se zvýšenou tepelnou izolací

Thermobel TG Top

Izolační trojsklo, kde tabule skla směřující do exteriéru a interiéru tvoři nízkoemisivní sklo iplus Top 1,1. Díky vysoce výkonnému koeficientu Ug = 0,9 - 0,5 W/(m2.K) a velice dobré světelné prostupnosti je tento typ zasklení optimální řešení pro residenční výstavbu. Vysoká hodnota solárního faktoru umožňuje získat bezplatné energetické zisky ze slunečního záření, které optimalizují celkový energetický výkon domu, je tak vhodný pro použití na celé obálce budovy.

Vysoce výkonné zasklení se zvýšenou tepelnou izolací a antikondenzačními vlastnostmi

Thermobel TG AF Top

Izolační trojsklo, kdy vnější tabule skla je se dvěma povlaky kombinující antikondenzační vlastnosti (iplus AF #1) s tepelnou izolací (iplus Top 1,1 #2). Nízkoemisivní povlak iplus AF udržuje teplotu vnější strany skla na vyšší hodnotě a tím dochází k oddálení vzniku kondenzace. Thermobel Anti-Fog je tedy nízkoemisivní sklo s antikondenzačním účinkem.

Zasklení se zvýšenou úrovní bezpečnosti a protihlukové izolace

V závislosti na konečném použití poskytují některá skla vyšší úroveň bezpečnosti Thermobel Stratobel nebo protihlukové izolace Thermobel Phonibel. Pokud žijete v těsné blízkosti železnice, letiště nebo jen silnice, jistě budete přikládat značný význam tomu, jak jsou vaše skla schopna izolovat zvuk. Ke zvýšení pevnosti skla a/nebo snížení rizika v případě úrazu, popřípadě ke zvýšení protihlukové izolace jsou obvykle používány různé typy skel.

Vysoce výkonné zasklení se zvýšenou tepelnou izolací a zvýšeným solárním ziskem

Thermobel TG LS

Izolační trojsklo, kde tabule skla střední a směřující do interiéru tvoři nízkoemisivní sklo iplus LS. Díky vysoce výkonnému koeficientu Ug = 0,8 - 0,6 W/(m2.K), velice dobré světelné prostupnosti a vysokým solárním ziskem na úrovni hodnoty až SF = 64% je tento typ zasklení optimální řešení pro nízkoenergeticé a pasivní domy.. Vysoká hodnota solárního faktoru umožňuje získat bezplatné energetické zisky ze slunečního záření, které optimalizují celkový energetický výkon domu. Thermobel TG LS je tak vhodný především na jižních stranách fasády nízkoenergetického a pasivního domu. Více informací o produktech společnosti AGC naleznete na webových stránkách www.YourGlass.com.


 

Distanční rámeček CHROMATECH Ultra F – dejte sbohem rosení skel – NOVINKA

Naše okna vybavujeme STANDARDNĚ izolačními skly s NOVÝM distančním rámečkem CHROMATECH Ultra, který vyniká extrémním snížením prostupu chladu z vnějšího skla na vnitřní a schopností kvalitně utěsnit vnitřní prostor dvoj/trojskla vyplněný vzácným plynem Argonem. To je možné díky kombinaci 2 materiálů, ze kterých je vyroben:

Plastová výplň – snižuje možnost přenosu chladu z vnějšího skla na vnitřní a tím zvyšuje jeho povrchovou teplotu. To má za následek ZAMEZENÍ ROSENÍ SKEL při běžných podmínkách. Zlepšuje také izolační vlastnosti celého okna, či dveří.

Nerezová kostra – zajišťuje dobrou stabilitu rámečku a dobře odolává změnám teplot v důsledku slunečního záření. Díky technologii ohýbání nerezu, je navíc distanční rámeček po obvodu dvojskla spojen pouze v jednom bodě, což také výrazně snižuje možnost úniku argonové izolační atmosféry ze skla.

Srovnání výhod a nevýhod běžně používaných distančních rámečků

Hliníkový distanční rámeček
Výhody: nízká tepelná roztažnost, 1 bod spojení v 1 skle (nízké riziko úniku plynu)
Nevýhody: velký přenos chladu (psi = 0,077 W/m²K) - již neodpovídá požadavkům normy

Nerezový distanční rámeček
Výhody: nízká tepelná roztažnost, 1 bod spojení v 1 skle (nízké riziko úniku plynu)
Nevýhody: střední přenos chladu (psi = 0,051 W/m²K)

Plastový distanční rámeček
Výhody: velmi nízký přenos chladu (psi = 0,034-0,045 W/m²K)
Nevýhody: vysoká tepelná roztažnost, 4 body spojení v 1 skle (větší riziko úniku plynu)

Plasto-nerezový distanční rámeček CHROMATECH Ultra F
Výhody: velmi nízký přenos chladu (psi = 0,041 W/m²K), nízká tepelná roztažnost, 1 bod spojení v 1 skle (nízké riziko úniku plynu)
Nevýhody: ---

V případě zájmu jsme schopni dodat okna s kterýmkoli distančním rámečkem dostupným na trhu.


 

Další možnosti zasklení pro plastová, hliníková a dřevěná okna JIS

Bezpečností skla – chrání před násilným vniknutím zvenku nebo před zraněním střepy.
Jedno ze skel (dle potřeby vnější či vnitřní) je nahrazeno dvěma tenčími tabulemi skla, mezi které je vložena čirá pružná polyvinylbutyralová fólie s vysokou pevností - Connex. Postupným vrstvením folií a zvyšováním tloušťky skel je možné dosáhnout vyšších úrovní bezpečnosti. Příklady bezpečnostních skel:

 • Connex 3.3.1 – 1 bezpečnostní fólie (tl. 0,38 mm) - sklo se zvýšenou odolností proti náhodnému nebo nechtěnému rozbití. Střepy zůstávají po rozbití skla zachyceny na fólii.
 • Connex 3.3.2 - 2 bezpečnostní fólie (tl. 0,76 mm) – sklo, které odolá i slabším pokusům o rozbití.
 • Connex 3.3.4 - 4 bezpečnostní fólie (tl. 0,152 mm) – sklo, které odolá silnějším pokusům o rozbití.


Protihluková skla – s útlumem 36 až 50 dB pro redukci hluku.
Protihlukových vlastností je docilováno buď osazením tabulí skel o různé tloušťce, plněním uzavřené mezery mezi skly těžkým plynem, nebo osazením vrstveného skla s protihlukovou fólií.
Příklady použití: nemovitosti poblíž letišť, železničních tratí, rušných komunikací či křižovatek apod.

Protisluneční skla – omezují pronikání slunečního záření do interiéru a vytvářejí příjemnější klima v místnosti.
Protisluneční sklo získává svoje vlastnosti díky zabarvení nebo pokovení. Způsob použitého zabarvení nebo pokovení určuje barevný dojem, průhlednost, schopnost odrážet sluneční záření a ostatní funkční vlastnosti. Vždy je ovšem možné protisluneční sklo optimálně přizpůsobit požadovaným účelům. Zajímavé možnosti vytvářejí skla též při utváření prostorů, např. zvláště efektní dojem se získá v kombinaci s barevně sladěnými skleněnými fasádami.

Ornamentní skla – ornamentní povrch skla chrání soukromí před pohledy zvenku.
Více či méně viditelné ornamenty na povrchu zdobného skla propouštějí světlo, ale jsou neprůhledné zvědavým očím. Správnou volbou ornamentu je možné dosáhnout utlumení osvětlení místnosti, ale i rozjasnění a lepšího rozptylu světla.
Ornamentní sklo se používá všude tam, kde chceme zamezit průhlednosti, ale zároveň nechceme omezit pronikání světla. Používá se např. u oken v koupelnách nebo na WC, u vchodových dveří apod.


 

Optické rozdělení prosklených ploch

Meziskelní příčky (šířka 8mm, 18mm, 26mm, 45mm)
Tyto příčky jsou vyrobeny z hliníku a opticky rozdělují sklo na více částí. Optickým rozdělením větších formátů okenních tabulí dosáhnete klasičtějšího a luxusnějšího vzhledu. Jejich barvu je možné přizpůsobit okenním rámům a to jak zvenku, tak zevnitř. Nevýhodou meziskelních příček je použitý materiál hliník, který vytváří ve skle tepelný most a částečně tak degraduje hodnoty tepelné izolace dvojskla, či trojskla.

Nalepovací příčky (šířka 28mm)
Nalepovací příčky jsou variantou pro optické dělení skla, kdy je při rekonstrukci požadováno přiblížení vzhledu stávajícím oknům. Jsou užší než standardní sloupek a opticky působí podobným dojmem. Pro větší vizuální věrohodnost příčky je mezi sklem umístěný hliníkový profil.

Sloupek dělící sklo (šířka 95mm)
Sloupek dělící sklo je součástí profilového systému INOUTIC a používá se zejména u balkónových či vchodových dveří pro jejich rozdělení do více svislých částí. Jeho aplikace je ale téměř neomezená.

 

  • Důvody proč nakoupit u JIS
   • Férová cenová nabídka
   • Nová okna bez starostí
   • Vždy něco navíc
   • Individuální přístup
   • Speciality bez obav
   • Důraz na kvalitu, místo šetření
  • Zaměření a konzultace zdarma

   V každém případě Vám však doporučujeme využít konzultace s naším technikem přímo na místě realizace zakázky. Tato návštěva je ZDARMA a je NEZÁVAZNÁ. Při výši investice, kterou nová okna představují, se pomoc a rada odborníka při hledání optimálního řešení pro konkrétní objekt vždy vyplatí!

   Kontaktovat