Výrobní proces

Naše výrobní linka na plastová okna a dveře je vybavena špičkovými CNC stroji, které jsou řízeny daty výrobního řídícího softwaru. Ten připravuje všechny potřebné informace a data pro ovládání CNC strojů, optimalizuje výrobní procesy podle určených parametrů (optimalizace prořezů profilů, atd.) a přenáší data na jednotlivá pracoviště výroby. Na těchto místech jsou potřebná data načtena a jednotlivé stroje začnou výrobní proces. Software řízení výroby poskytuje důležité informace o aktuálním stavu výroby jednotlivých zakázek.

Technologický postup výroby

Technologický postup výroby v deseti bodech.

1 Řezání plastových profilů

Dvouhlavá pila THORWESTEN - zde probíhá nářez 2 kusů plastových profilů najednou na požadovanou délku, včetně generování štítku s čárovým kódem (veškeré informace o zakázce). Následně se nařezané profily založí do stojanu. Pila je řízena online.

Dvouhlavá pila THORWESTEN
Dvouhlavá pila THORWESTEN

2 Řezání výztuhy

Řezaní pozinkované výztuhy na požadovanou délku. Každá výztuha je řezána na míru pro dané okno – od kraje ke kraji PVC profilu. Není tedy zavedena jinak běžná rozměrová optimalizace, kdy se výztuhy předem nařežou na modulové rozměry a při jejich vložení do PVC profilu ke kraji zpravidla chybí několik centimetrů. Je to sice nákladnější řešení, kdy vzniká nevyužitelný prořez, ale z hlediska zaručení maximální kvality jde o správný postup.

Řezání pozinkované výztuhy

3 Armování

Obráběcí centrum THORWESTEN provádí přišroubování výztuhy k plastovému profilu, jeho odvodnění, odvětrání, značení uzavíracích kamenů a vrtání otvorů pro sloupky. Samozřejmostí je příprava otvoru pro umístění kliky. Vše je řízeno online.

Obráběcí centrum THORWESTEN Obráběcí centrum THORWESTEN

4 Svařování

Čtyřhlavá svářečka URBAN. Zde dochází ke svařování rámu a křídel (svařování probíhá současně ve všech 4 rozích) na požadovaný rozměr s přesností na 0,2mm. Svářečka automaticky provádí kontrolu rozměrů. Je řízena online.

Čtyřhlavá svářečka URBAN

5 Začištění svárů

Začišťovací automat URBAN. Zde dochází k přesnému začištění svárů u rámu a křídel po svaření. Řízeno online.

Začišťovací automat URBAN

6 Vrtání pantů

Dvouhlavý vrtací stůl URBAN. Zde se provádí vrtání spodních a horních pantů do rámu současně.

Dvouhlavý vrtací stůl URBAN

7 Kování rámů

Kování rámů + montování sloupků do rámů.

Kování rámů

8 Kování křídel

Kovací stanice URBAN. Zde provádíme montáž okenního kování a automatické měřeni délky zasklívacích lišt a generování čárového kódu s touto informací.

Kovací stanice URBAN Kování křídel

9 Kompletace

Kompletace výrobku (sesazení rámu s křídlem) a následné zasklení. Kontrola výrobku.

Kompletace

10 Kontrola

Uložení oken na stojany, před expedicí se provádí 2. výstupní kontrola.

Kontrolo a expedice

Máte dotaz? Napište nám!