Technologický postup výroby

Ctíme řemeslo i léty ověřené zkušenosti, ale zároveň jsme příznivci moderních technologií a inovativních řešení. Do modernizace strojového vybavení i výrobního řídícího softwaru investujeme nemalé prostředky. Naše hala s výrobní linkou je proto vybavena špičkovým strojním vybavením.

01

Řezání plastových profilů

Na dvouhlavé pile značky Thorwesten probíhá nářez i 2 kusů plastových profilů najednou na požadovanou délku, včetně generování štítku s čárovým kódem (veškeré informace o zakázce). Následně se nařezané profily založí do stojanu. Pila Thorwesten je řízena online.

Řezání plastových profilů
02

Řezání výztuhy

Poté přichází na řadu řezání pozinkované výztuhy na požadovanou délku. Každá výztuha je řezána na míru pro dané okno – od kraje ke kraji PVC profilu. Není tedy zavedena jinak běžná rozměrová optimalizace, kdy se výztuhy předem nařežou na modulové rozměry a při jejich vložení do PVC profilu ke kraji zpravidla chybí několik centimetrů. Je to sice nákladnější řešení, kdy vzniká nevyužitelný prořez, ale z hlediska zaručení maximální kvality jde o správný postup.

Řezání výztuhy
03

Armování

Výroba se přesouvá k obráběcímu centru. Špičkové obráběcí centrum THORWESTEN provádí přišroubování výztuhy k plastovému profilu, jeho odvodnění, odvětrání, značení uzavíracích kamenů a vrtání otvorů pro sloupky. Samozřejmostí je i příprava otvoru pro umístění kliky. Vše je opět řízeno online.

Armování
04

Svařování

Pomocí čtyřhlavé svářečky URBAN, která je také řízena online, dochází ke svařování rámu a křídel (svařování probíhá současně ve všech 4 rozích) na požadovaný rozměr s přesností na 0,2 mm. Svářečka automaticky provádí kontrolu rozměrů.

Svařování
05

Začištění svárů

Na začišťovacím automatu URBAN dochází k přesnému začištění svárů u rámu a křídel po svaření. Celý proces začištění je řízen online.

Začištění svárů
06

Vrtání pantů

Dvouhlavý vrtací stůl URBAN slouží k navrtání spodních a horních pantů do rámu v jeden moment.

Vrtání pantů
07

Kování rámů

Dalším krokem výroby je kování rámů a montování sloupků do rámů.

Kování rámů
08

Kování křídel

Montáž okenního kování a automatické měření délky zasklívacích lišt a generování čárového kódu s touto informací probíhá na moderní kovací stanici URBAN.

Kování křídel
09

Kompletace

Předposledním krokem výrobního procesu je kompletace výrobku, tedy sesazení rámu s křídlem a následné zasklení. Poté se okna uloží do stojanů.

Kompletace
010

Kontrola

Samozřejmě nesmíme zapomenout na důkladnou kontrolu výrobku. A před samotnou expedicí se provádí 2. výstupní kontrola.

Kontrola