Jak probíhá výměna oken?

Chystáte se vyměnit stará okna za nová? Chcete vědět, co vás čeká a jak taková výměna probíhá? Nejde o nic složitého a výsledek stojí za to. Popíšeme vám postup od první úvahy po předání hotového díla.

S vývojem stavebních technologií a stupňujícími se požadavky na parametry materiálů dochází logicky i k postupné modernizaci mnoha prvků v oblasti bydlení. Výměna oken patří k prvním opatřením, které napadne majitele domu či bytu při snaze o snížení tepelných ztrát.

Právě okna totiž patří z hlediska úniků tepla k nejcitlivějším plochám fasády. Nekvalitní nebo zastaralá okna způsobují výrazné ztráty, které je třeba dohánět soustavou vytápění. A tedy neustále zbytečně připlácet. Téměř totéž, jen v opačném smyslu, platí navíc i pro přehřívání interiéru v letních měsících.

Jaké jsou možnosti a jak na výběr nových oken

Když už padne rozhodnutí, že k výměně dojde stůj co stůj, začne proces výběru. Jaký materiál? A co typ profilu? Které zasklení zvolit?

Mnoho otázek a málo odpovědí. Ovšem jen tehdy, pokud v tom chcete zůstat sami. Není přitom nic jednoduššího než nám zavolat, dohodnout si konzultaci nebo nás přímo navštívit v showroomu. Výběr se pak může výrazně urychlit a dost možná zjistíte, že jste o aktuální nabídce oken měli zkreslenou představu. Vývoj jde kupředu a my mu kreslíme cestu.

Proces volby správného řešení i navazující kroky – zaměření na místě montáže, výběr příslušenství a samotná výsledná objednávka – mohou být díky odborné asistencí mnohem kratší i příjemnější.

Demontáž starých oken

Bezprostředně před montáží nově vyrobených oken musíme nejprve odstranit ta stará. V závislosti na jejich konstrukci a způsobu upevnění v ostění jde o více nebo méně pracnou operaci. Vše může být otázkou pouhých minut a několika dobře mířených úderů, jindy nás zase čeká komplikovanější vyřezávání z konstrukce. V každém případě je ale naší snahou vždy a za všech okolností postupovat šetrně.

Lehkému poškození budoucího montážního otvoru se sice nedá zcela vyhnout, ale my s tím počítáme a umíme si poradit. Postaráme se o začištění a přípravu tak, aby následná montáž proběhla hladce a výsledek byl dokonalý. Naši technici disponují nářadím i schopnostmi.

Montáž a začištění nových oken

Nová okna přivezeme zabalená s péčí zodpovědného výrobce. Koneckonců věnovali jsme jim už tolik pozornosti a energie, že by nás sebemenší nedostatek mrzel minimálně stejně jako vás. Pro jistotu ale proběhne po rozbalení ještě zevrubná kontrola.

Stavební otvory si proměříme a rozměry srovnáme s těmi, které jsou uvedené v protokolu kolegů ze zaměření. Okna si připravíme pro instalaci a potom už vše probíhá stejně, jako v případě montáže nových oken.

Po usazení oken do otvorů a ošetření připojovací spáry nás čeká stavební začištění, případně montáž parapetů a objednaného příslušenství.

Seřízení a předání

Než se s vámi naši technici rozloučí, poctivě prověří funkci všech nových oken. Chod křídel a kování seřídí tak, aby bylo ovládání příjemné a zároveň okna těsnila přesně tak, jak bylo ve vývoji a výrobě naplánováno. Předají vám odvedenou práci a se vším vás podrobně seznámí.

Protože máme rádi pod kontrolou celý proces, těší nás, že jsme u všeho s vámi od počátku až k této chvíli. Komplexní služba je to, na čem stavíme renomé. Důkazem je nám bohatá pozitivní zpětná vazba našich zákazníků.

Pokud se chcete mezi ně zařadit, budeme se těšit na váš telefonát, e-mail nebo na shledanou v našem showroomu…

Fotogalerie

Přemýšlíte jaký typ vybrat?
Společně vše projdeme.

Radka Votavová
Obchodní referentka

Vážení zákazníci, od 1.7. - 5.7.2024 jsou všechny kanceláře i centrála uzavřeny z důvodu celozávodní dovolené. Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit opět 8.7.2024.