Jak probíhá zaměření okna

Okno vybráno? O materiálu i provedení je rozhodnuto? Pak pojďme na zaměření, ať vám můžeme vaše okna vyrobit. Správné zjištění rozměrů je klíčové pro dokonalý výsledek. Proces zaměření probíhá takto…

Abychom mohli začít pracovat na vašich oknech a dodat je v co možná nejlepší kvalitě i termínu, potřebujeme přesné vstupy. Těmi je pro nás především důkladné zaměření, stejně jako je tomu u každé zakázkové práce. Přece jen máme společný cíl – žádná překvapení při montáži, jen spokojený zákazník a skvělý produkt, který přetrvá roky.

Konzultace plná vzorků, barev a našich zkušeností

Proces plánování nového bydlení nebo zásadní rekonstrukce bývá plný radosti. Pokud tedy máte pro po ruce toho správného partnera – nás. V nabídce technických řešení oken jsme velkorysí, sortiment designových provedení u nás najdete doslova nepřeberný. Vše si v našem showroomu v klidu a na vlastní kůži vyzkoušíte, ohmatáte a detailně prohlédnete.

Samozřejmě vás v tom nenecháme samotné – po celou dobu procesu nás máte vedle sebe, aby celá realizace proběhla hladce. Naši kolegové, pravidelně školení a aktuálních trendů a nejmodernějších technologií znalí, vás postupně provedou potřebnými kroky úspěšného výběru. Od materiálu přes nejvhodnější okenní profil, po zasklení i případné příslušenství.

Čas na návštěvu našeho technika u vás

Jakmile dáme při úvodní konzultaci společně na papír návrh sestavy vašich oken, jejich konkrétního provedení a vybereme ze vzorníků materiály i správné odstíny, můžeme naplánovat zaměření na místě budoucí montáže.

Ověřit připravenost stavby patří k naší práci: pověřený pracovník ve smluveném čase zaklepe na dveře a bude mít s sebou vše potřebné. Jeho úkolem je především zjistit přesné montážní rozměry stavebních otvorů a také rovinnost okenního ostění. Důležité jsou pro nás samozřejmě i správné úhly, ať už pravé nebo jiné. Přesnost práce je v téhle fázi obzvláště důležitá, a proto jsme už dávno vybaveni moderními laserovými měřidly.

V rámci zaměření budeme také potřebovat doplnit některé informace od vás. Jde především o plánované tloušťky omítek, případně sílu obkladového materiálu či skladbu fasády. Zajímá nás i materiál, ze kterého je ostění zhotoveno, abychom navrhli správný způsob budoucího upevnění a vyrovnání okna v otvoru.

Výsledky zaznamenáme pro naše kolegy

Výstupy ze zaměření putují zpět k nám. Od jednotlivých rozměrů – šířek, výšek i hloubek – odečteme nutné montážní tolerance. Všude tam, kde je počítáno s parapety, musíme odečíst jejich tloušťku od zjištěné skutečné výšky otvoru.

Podklady jsou zásadním dokumentem, ze kterého vychází přesná kalkulace nákladů. Ta samozřejmě zahrnuje především cenu za jednotlivé poptávané prvky, tedy okna v požadovaném provedení. K tomu ale, dle naší vzájemné dohody, může obsahovat už i částku za související práce a příslušenství – jako je montáž, doprava, případně sjednané vícepráce.

Na co ještě nezapomenout?

Občas se bohužel stává, že jakmile dojedeme k zaměření na novostavbu, přístup je ztížený místními podmínkami. Máme pro to pochopení, stavba není jednoduchá záležitost. Pro zdárný průběh je rozumné předem promyslet pár bodů, abychom si vzájemně šetřili zdraví, čas i peníze:

  • Přístup do objektu by měl být možný bez nutnosti dělat kompromisy v bezpečnosti. A to vaší i našeho technika, který je většinou zručný řemeslník, ale horší gymnasta.
  • Stavební otvory je třeba mít připravené v takové podobě, v jaké je najdeme v době budoucí montáže oken. Dodatečná opatření se obvykle vymstí a nutí vás ke zbytečným ústupkům. Co naměříme, už po výrobě oken nikdo nezměníme.
  • V případě, že jsou vám odborné informace o dalším průběhu stavby a jejím harmonogramu cizí, budeme pro jejich upřesnění potřebovat kontakt s vaším stavbyvedoucím nebo stavebním dozorem.

A můžeme vyrazit!

Není se čeho bát. Společně máme vše pod kontrolou. Výběr máme zdárně za sebou a společný termín zaměření najdeme stejně snadno. Díky časové flexibilitě i ochotě našeho odborného personálu vám umíme vyjít vstříc v požadavcích na ideální čas naší návštěvy. Samotné zaměření i konzultace na místě probíhá rychle a v přátelské atmosféře. Jak bylo řečeno, máme totiž společný cíl…

Chcete nám více nahlédnout pod ruce? Zkuste zjistit, jak probíhá samotná výroba již objednaných oken nebo jak postupujeme při montáži. Navštivte naši výrobní centrálu ve Zbuzanech.

Přemýšlíte jaký typ vybrat?
Společně vše projdeme.

Radka Votavová
Obchodní referentka

Vážení zákazníci, od 1.7. - 5.7.2024 jsou všechny kanceláře i centrála uzavřeny z důvodu celozávodní dovolené. Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit opět 8.7.2024.