Jaký materiál vybrat?

Zásadní rozhodnutí při výběru nových oken. Jaký materiál je vůbec ten nejlepší? Nejlepší pro vás, pro váš dům, pro váš účel, pro váš život…

Tohle společně vyřešíme za pár minut, žádné obavy. Několik tipů, jak se zorientovat a které benefity můžete od jednotlivých materiálových řešení očekávat, a je to. Snadno a svižně. Pojďme na to.

Plastová okna

Ve výrobě okenních profilů není plast žádným nováčkem posledních let, naopak své výhodné vlastnosti prokazuje úspěšně už desítky roků. Máte-li při výběru jako první na paměti dokonalé tepelně-izolační vlastnosti, jdete rozhodně správnou cestou. Prvotřídní materiály a z nich vyrobené profily Deceuninck přináší výrazné tepelné úspory, které potěší každou peněženku.

Designem vás moderní plastová okna nadchnou úplně stejně. Vhodné provedení profilů nabídneme pro rekonstrukce, domy, byty, zateplené stavby i pro nízkoenergetické domy. A to vždy přesně dle jejich nároků na úroveň tepelné izolace i pořizovací cenu. Okenní profil přitom už nemusí být jen nudně bílý, ale také opatřený šedým jádrem nebo je zde možnost hliníkového Aluclipu přímo na plastové okno a získat tak to nejlepší z obou materiálů – tedy vynikající izolační vlastnosti plastu a autentický vzhled hliníku.

Někoho může ve spojení s okny napadnout potřeba pravidelné údržby. I tady vám ta plastová nabídnou maximální komfort. Nečeká vás žádná neodkladná povinnost. Kromě běžného čištění rámu a skel si plastová okna vystačí jen s pravidelným promazáním na vyznačených místech.

Užívat si budete i spolehlivou funkci a dlouhou životnost. Díky moderním materiálům se lze plně spolehnout na těsnost, tvarovou a barevnou stálost i v extrémních podmínkách. S plastovými okny vás čekají dlouhé desítky let útulné domácí atmosféry bez obav a starostí.

Tomu rozhodně přispívá i snížení hluku a prašnosti z ulice. Špičkové profily v kombinaci s kvalitním těsněním a vhodným zasklením splňují ty nejpřísnější požadavky na hygienu prostředí. Žádné nepříjemné ruchy okolí ani obtěžování prachem vás s plastovými okny už nemusí trápit.

Hliníková okna

Okna z hliníku představují výkladní skříň naší produkce a exkluzivitu v každém detailu. Jejich tepelně-izolační parametry jsou díky optimální konstrukci profilu a kování na samé špičce. Společně s vhodným zasklením pak minimalizují energetické ztráty objektu a šetří náklady na nutné vytápění nebo naopak chlazení.

Díky stabilitě profilů a perfektnímu zpracování jsou hliníková okna také platným prvkem zabezpečení domu. Překonání takto pevné překážky odradí kdejakého nenechavce.

Samostatnou kapitolou je pak design. Pro moderní architekturu se hliníková okna díky své variabilitě a možnosti přizpůsobit se jakémukoli záměru stala jedním ze stěžejních prvků. Elegantní linie a luxusní vzhled díky široké možnosti originálním lakováním z palety Les Couleurs© Le Corbusier je proměnila z prosté výplně stavebního otvoru v určující výtvarný objekt.

V otázce životnosti a denního používání těží hliník především ze své mimořádné pevnosti. Jakékoliv deformace jsou mu zcela cizí, stejně tak degradace vlivem vnějších podmínek. Na hliníková okna se můžete spolehnout po celý svůj život.

Dřevěná okna

Léty prověřenou klasiku představují okna dřevěná. Tradiční postupy, přitom moderní technologie, promyšlená konstrukce a snadné ovládání. To vše najednou oceníte u oken z nejkvalitnějších českých dřevin.

Hned dvojice kvalitního těsnění umožňuje dosahovat skvělých izolačních vlastností a zároveň protihlukové ochrany. Ani v moderní výstavbě se tak tento tradiční materiál neztratí a nabídne plně konkurenceschopné řešení. Stejně tak kvalitní a soudobá jsou samozřejmě i použitá zasklení a komplex všech vlastností tak odráží aktuální potřeby staveb a uživatelů.

Aby bylo okno funkčním a designovým výrobkem zároveň, aplikujeme i zde vyspělý konstrukční systém s promyšleným profilem, izolačním sklem a těsněním. To vše dohromady určuje dlouhou životnost celého okna.

K ní jistě přispívá i speciální povrchová úprava, která zajistí odolnost proti plísním a dřevokazným houbám. Obavy o složitou a nákladnou údržbu jsou přitom mýtem minulosti. Moderní technologie zpracování povrchových úprav jsou na vaší straně. Při správné průběžné údržbě jsou dřevěná okna jedna z těch, u kterých lze udržet vzhled nového výrobku opravdu dlouho.

To vše činí dřevěná okna ideálními pro použití v památkových zónách. Neztratí se přitom ani v moderní architektuře, která klade důraz na autenticitu a má ambici kultivovat prostředí kolem nás. Pokud padne vaše volba na dřevo, odvděčí se vám neopakovatelným vzhledem a přirozeností.

Přemýšlíte jaký typ vybrat?
Společně vše projdeme.

Radka Votavová
Obchodní referentka