Stínící technika

Zastínění oken tak, aby bylo možné v interiéru udržet příjemnou teplotu, případně zajistit potřebné soukromí a klid, je jejich neodmyslitelnou součástí. Právě proto je nabídka všech funkčních i barevných a designových variant tak velkorysá. Orientaci v ní a konečný výběr vám rádi usnadníme asistencí odborných pracovníků v našich showroomech.

Stín pro příjemnější život

Trávit čas v interiéru ve chvíli, kdy je venku letní parno a s okny orientovanými na jihovýchod až jihozápad proniká dovnitř nejvíce slunečního záření, bývá nepříjemné. Přes všechny možnosti moderního zasklení a vynikajících izolačních vlastností okenních profilů se při dlouhém svitu podaří přijatelnou teplotu udržet jen za předpokladu aktivního chlazení klimatizační jednotkou.

To však znamená další náklady na pořízení i na provoz. Výrazně pomoci v dosažení příjemné teploty přitom lze i podstatně jednodušeji a levněji, například opatřením oken vhodnou stínící technikou. Ta navíc nabídne i možnost kreativně pracovat se světlem a vytvořit požadovanou atmosféru či prostě jen skrýt cizím očím okolí vaše soukromí.

Vnitřní žaluzie

Nejjednodušší variantou, jak rychle a efektivně zabránit pronikání světla tam i zpět jsou vnitřní žaluzie. Horizontální lamely s jednoduchým ovládáním jsou vhodné pro bytovou výstavbu a běžné rozměry oken. Vertikální provedení pak nabídne neokoukaný design, který se z komerčních prostor pomalu přesunul i do staveb určených k bydlení. Je to logické, jeho výhody nejvíce vyniknou při zastínění velkých prosklených ploch, které se stále více prosazují právě v bytové architektuře.

Venkovní žaluzie

Předokenní provedení pak dává zase trochu jiné možnosti. Stejně jako vnitřní kombinují venkovní žaluzie ochranu před slunečním zářením s vyšším stupněm soukromí, navíc ale nabízí i lepší ochranu oken proti tepelným ztrátám. Venkovní žaluzie navíc slouží i jako prevence vniknutí nežádoucí návštěvy do domu. Pohon je možné zajistit nejen manuálně klikou, ale i elektricky pomocí dálkového ovládání.

Plisé žaluzie

Originální a moderní způsob zastínění oken pak nabízejí plisé žaluzie. Jejich mechanismus umožňuje neobvyklé kombinace nastavení a tím i dosažení příjemného efektu. Navíc mají i funkci designového prvku na domě. Na výběr je nespočet podob a barev použité tkaniny i její speciální úpravy včetně zatemňovací nebo s odrazovou vrstvou.

Textilní roletky den/noc

Jiný přístup uplatňují textilní roletky. Pomocí překrývání dvou vrstev látky s různou propustností světla jsou hravou alternativou běžných rolet nebo žaluzií. Jejich základními přednostmi je jednoduché ovládání a velká variabilita umístění. V neposlední řadě slouží jako estetický prvek, který má pozitivní vliv na celou místnost, v níž jsou roletky umístěné.

Předokenní rolety

Robustnější řešení ve stínící technice představují předokenní rolety. Vodorovné hliníkové lamely vedené v postranních lištách splní nejen základní funkce, ale zároveň představují vynikající doplnění zvukové a tepelné izolace i podstatné zvýšení bezpečnosti domu.

Sítě proti hmyzu

Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem s komáry, mouchami a vosami v interiéru, jsou sítě proti hmyzu vaší nutnou volbou. Lehké, přitom ale pevné provedení, příznivé pořizovací náklady, úprava sítě pro snadnou údržbu povlakováním nebo speciální verze pro alergiky.

Přemýšlíte jaký typ vybrat?
Společně vše projdeme.

Radka Votavová
Obchodní referentka

Vážení zákazníci, od 1.7. - 5.7.2024 jsou všechny kanceláře i centrála uzavřeny z důvodu celozávodní dovolené. Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit opět 8.7.2024.